JM Building Services - шаблон joomla Продвижение

Ahhoz, hogy sikeresek legyünk az életben a foglalkozásaink terén, kell hogy legyen egy összhang az alapképességeink és a vágyink,törekvéseink között, amit megtudunk valósítani. Sok fiatal terveket formál, alakít a jövőt illetően anélkül, hogy belegondolna abba, hogy a képességei elegendőek a tervei beteljesüléséhez. Sok szülő is hasonlóképpen gondolkodik, mivel szeretné, hogy a gyermeke egy boldogabb, beteljesült, megvalósult vágyakkal teli életet érjenek el. De a szülők megértik azt is, hogy egyedül csak a törekvés külső és belső tulajdonságok, képességek nélkül megvalósíthatatlan, eredménytelen marad, mint ahogy az alapképesség sem gyümölcsöző külső és belső feltételek nélkül. A 8. osztályosok számára 2014. nov. 6-7-én Pályaválasztási vásárt szerveztek Békéscsabán, amelyen részt vettek a mi iskolánk tanulói is. Ez a vásár megoldott egy fontos orientációs feladatot: az iskolaválasztás, a jövő szakmái a foglalkozások előkészítését a megfelelő választás irányába. Ebből a szemszögből a tanulók nincsenek még időben felkészülve, egyesek alig gondolnak rá, míg másoknak nincs meg a kellő elképzelésük. A választási lehetőségek a szakmák és a foglalkozások területén hatalmasak. A tanulók egyedül vagy csak a szülők által segítve nem tudják kiválasztani a megfelelő középiskolát vagy a számukra megfelelő profilú gimnáziumot. Ők egyedül nem tudják felismerni a képességeiket, személyes tehetségüket, nem tudják a vágyaikat és az érdekeiket megfelelő irányba kibontakoztatni. Éppen ezért a tanulókat segíteni kell a fontos információk átadásában a megfelelő profilú iskola kiválasztásában, az óhajtott foglalkozások megfelelése felé, az illetékes jövőkép kialakítását illetően. Ez a vásár sok gyereknek nyújtott segítséget az optimális intézmény, iskola kiválasztásában. Azt mondhatom, hogy hasznos információkkal zárult ez a nap.

                                                        Orbánné Rokszin Anna

                                                             osztályfőnök