REZULTATE OBŢINUTE LA CONCURSURI
2014/2015
„Vocea de Aur” Concurs de interpretare vocală pentru copii, Bătania
Virág Sztrein cl. a 5-a Locul III.
Daniella Sztrein cl. a 7-a Locul III.
Lilian Daniel cl. a 7-a Menţiune
Concurs de ortografie „Gheorghe Martin”, Micherechi
Andreea Olteanu cl. a 8-a locul II.
Rezultate obţinute la concursuri
2013/2014
Concurs de limba engleză pe ţară
Daniela Sztrein cl. a 6-a locul VI.
„Popasuri culturale în comunităţile româneşti din Ungaria” concurs de cultură şi civilizaţie românească, Chitighaz
clasele 5-8. locul I.
Concurs de povestire pe ţară, Békéscsaba
Andreea Olteanu cl. a 7-a locul II.
Concurs de limba şi literatură română pe ţară
Andreea Olteanu cl a 7-a menţiune
Concurs de cultură şi civilizaţie română pe ţară
Andreea Olteanu cl. a 7-a locul II.
Concurs de recitare Mihai Eminescu, Apateu
Andreea Olteanu cl. a 7-a locul III.
Lilian Daniel cl. a 6-a locul II.
„Ziua culturii maghiare” concurs regional de cântece, de povestire şi recitare, Aletea
Ninetta Popucza cl. a 7-a locul II.
Concurs de ortografie „Gheorghe Martin”, Micherechi
Andreea Olteanu cl. a 7-a locul II.
Lilian Daniel cl. a 6-a locul III.
Cupa Memorială „Ioan Tanaszi”, Pocei
clasele 5-8 locul II.
Cupa de Paşti, Săcal
clasele 5-8 locul II.
Concurs de povestire „Mihai Purdi”, Otlaca-Pustă
Andreea Olteanu cl. a 7-a Locul I
László Szabó-Kókai cl. a 8-a Menţiune
Concurs de recitare „Lucian Magdu”, Bătania
Lilian Daniel cl. a 6-a Locul III
Andreea Olteanu cl. a 7-a Locul II
„Ziua basmelor” concurs local
Clasa a 6-a Locul I
Clasa a 7-a Locul II
Rezultate obţinute la concursuri
2012/2013
Rezultatele elevilor din ciclul inferior
„Ziua culturii maghiare” concurs regional de cântece, de povestire şi recitare, Aletea
cl. 1.
Zsófia Pap- povestire Locul I.
cl. a 3-a
Kata Török – poezie Locul I.
Virág Sztrein- povestire Locul I.
Fanni Simonka- povestire Locul III.
„Moştenirea tezaurului nostru” – concurs de cultură şi civilizaţie românească
Echipaelevilor din cl. a 3-a
Dávid Hajdú
Fanni Simonka Locul IV.
MelodiTripon
Concurs de povestire pe ţară
Virág Sztrein cl. a 3-a Locul II.
Rezultatele elevilor din ciclul gimazial
Concurs de povestire Mihai Purdi, Otlaca-Pustă
Andreea Olteanu cl. a 6-a Locul I.
Nóra Laurinyecz cl. a 8-a Menţiune
Concurs de ortografie „Gheorghe Martin”, Micherechi
Andreea Olteanu cl. a 6-a Locul II.
Kinga Juhász cl. a 7-a Menţiune
Nóra Laurinyecz cl. a 8-a Menţiune
„Ziua culturii maghiare” concurs regional de cântece, de povestire şi recitare, Aletea
Ninetta Popucza cl. a 6-a Locul II.
Corul elevelor: cl. a 5-a Locul I.
Daniella Sztrein, Nóra Csomós
Daniel Lilian, Virág Kaposi
Concurs de recitare Mihai Eminescu, Apateu
Andreea Olteanu cl. a 6-a Locul II.
Gina Faragó cl. a 8-a Locul II.
„Chitighazul de 600 de ani” concurs local
Betti Faragó
Andrea Ollár Locul I.
Réka Ottlakán
Gina Faragó
Regina Kerepeczki Locul II.
Edit Zámbó
Réka Hajduk
Petra Kerepeczki Locul III.
Ditta Korobán
„Ziua Pământului” concurs local
Clasa a 8-a Locul I.
Betti Faragó
Regina Kerepeczki
Réka Ottlakán
Edit Zámbó
Clasa a 5-a Locul II.
Beáta Adamik
Lilian Daniel
Viktória Liszkai
Viktória Szegedi
Clasa a 7-a Locul III.
Daniella Balog
Daniella Hoczopán
Renáta Ottlakán
Vivien Péntek
Clasa a 6-a Locul IV.
Edit Kaszap
Alexandra Muntyán
Diána Mülek
Kitti Várhegyi
Vanda Szelezsán
Concurs de povestire pe ţară
Lilian Daniel cl. a 5-a Locul II.
Andreea Olteanu cl. a 6-a Menţiune